המגזין

מסיבות טבע בישראל

מסיבות טבע בישראל

סצנת הטראנס בישראל, כבר התרגלה, כבר משנות התשעים כשגל מסיבות הטבע רק החל במדינה המשטרה כבר החלה ברדיפה אחר הטראנס, וכמובן עושה מאמצים גדולים לנטרל אותה מיסודה וכמו שכולנו יודעים, זה לא ילך להם.
כבר בעשור שעבר חוקרי תרבות והתנהגות המליצו לנציגויות המשטרה שלא לרדוף את מסיבות הטבע והטראנס בישראל, וזה מתוך הבנה שרדיפה שכזאת תגדיר את ציבור הבילנים כ"עבריינים" וזה יוביל רק להגברת העבריינות בקרב הצעירים, מעבר לזה, בעצם סגירת מסיבה – משמעותה שליחת אלפי אנשים תחת השפעת אלכוהול \ סמים אל הכבישים הציבורים בישראל, כידוע לכולנו, המשטרה לא בחרה בעצת החוקרים והליך הרדיפה אחר מסיבות טבע וטרנאס תקף ורודף.

אירוני משו, שביינתים משנות ה 90, השעון ממשיך לתקתק, אך שבינתיים ישראל הפכה כבר למעצמת טראנס, דיג'ייס ישראלים מופיעים כמעט בכל הפקה גדולה בעולם, על המסיבות בארץ דיברו כבר בכל השפות בעולם, ועדיין כך נראה שבישראל הטראנס הוא מהנרדף בעולם ע"י המשטרה, ואם לא ידעתם כאן זה אחד מהמקומות היחידים בעולם שקיימת יחידת מודיעין חדשה במשטרה המיועדת לאיתור ניטרול וסגירה של מסיבות טבע מסוג זה. משישי לשישי, מספר לא מבוטל של שוטרים מונחים אל היעד של סגירת מסיבות ושלילת קיומם, זאת בזמן שמקרי האלימות במסיבות האלה הם מנדירים, גם על מקרי גניבה נדיר לשמוע, ועדיין, נראה כאלו נורא חשוב לסגור מסיבה.

מסיבות טבע והמצוד המשטרתי

השאלה שלי, האם זה רע לנו? בעקבות המצוד המשטרתי, מפיקי המסיבות הבינו שאולי כדאי לשתף פעולה עם המשטרה ולהוביל את הסצנה לארועים מאושרים, הדבר אמנם גרם לעלויות הפקה גבוהות שגררו אותנו בסוף לשלם מחירי כניסה גבוהים, זאת לעומת מה שהיה נהוג לשלם – כחצי אפילו רבע ממחירי הכניסה שאנחנ משלמים היום, אבל מנגד, בעקבות האירועים המאושרים, החשיפה לעולם מסיבות הטבע גדלה, וכך גם כמות המשתתפים באירועים גדלה, ולמזלנו גם הרמקולים בהתאם, כמובן אי אפשר להתעלם מהעובדה שטראנס מנגן 7 ימים בשבוע בישראל, אין יום שלא תמצא מקום לשמוע טראנס, עם ישראל טראנס ?

היום, אפשר להגיד שנערכים שני סוגים של מסיבות טבע וטראנס, מסיבות טראנס מחתרת, ומסיבות טראנס מאושרות ע"י הרשויות. מסיבות המחתרת, לא שאפשר להגדיר אותם באמת ככה אבל לצורך ההמחשה, הן מתקיימות ללא אישור ולכן המשטרה או כל גוף בטחון אחר יכול לסגור אותה במידי, למארגנים בוודאות יפתח תיק פלילי, ולעיתים מוחרם הציוד של ההפקה. המסיבות המאושרות נקראות כך מכוון והם קבלו את כל האישורים להקמת אירוע שכזה (ויש הרבה), משטרה, אמבולנס, מכבאי אש, ביטוח, אבטחה ועוד דברים שלא דמיינתם, המסיבה תתקיים לפי האישורים וכמובן שוטרים יסתובבו בינכם באין מפריע, אם לא תפריעו ;), בדרך כלל במסיבות המאושרות נפתח חפ"ק משטרתי, שוטרים , קצינים, בלשים, כלבי גישוש ואמצעי חיפוש לאיתור סמים. פסטיבל הגא'ז באילת התקיים לפני שנתים, הייתי שם, המון "ג'ויינטים" עפו באויר, מישהו ראה שם ח"פק משטרתי ? לא נראה לי.

הנחת יסוד של רובנו היא שעצם המצאותנו במסיבת טבע או טראנס מהווה חשד סביר המתיר לשוטרים לבצע על גופינו חיפוש, ההפך הוא הנכון. ובכלל, כדאי לשאול את השוטר – למה ? למה אתה רוצה לבצע עלי חיפוש ? אם אין לו תשובה , אין לו אישור , צריך להיות חשד מבוסס.
חשוב שתדעו את זכויתיכם. ותנו צא'נס לטראנס, עם או בלי סמים.
עם ישראל טראנס.

לחץ לצפייה במסיבות טבע קרובות

המגזין

ראש פתוח

Comments are closed.