ראש פתוח

טראנס ! הידעת ?

טראנס ! הידעת ?

טראנס הוא ז'אנר מוסיקלי אלקטרוני שהתפתח במהלך שנות ה -90. הטראנס מתאפיין בשכבות צליל מרובה ערוצים, החוזר על עצמן במעין לופ ויוצר מקצב בעל השפעה היפנוטית. כמו כן מאפיין את הטראנס טמפו גבוה, שימוש מרובה במכונות תופים ובסינתיסייזרים היוצרים צליל פסיכדלי, במקביל לאירופה שם הטראנס, התפתח בגואה הז'אנר גואה טראנס.

ההיבט החשוב ביותר של טראנס הוא מספר שבירות הקצב שיש בתוכו. אולי יש אחד, שתיים או אפילו שלוש שבירות בטראק.שבירה כזו היא דעיכה של הרצף מוזיקה הראשון והופעתו עם לחנים נוספים.השבירה הזו היא כנראה הרגע המיוחל ביותר תוך כדי ההאזנה לטראנס, יש לו השפעה אדירה על המאזין.

מוסיקת טראנס התפתחה המון בשנים האחרונות, דפוס המוזיקה השתנה. בעוד שבקלאסיקות יהיו צלילים חוזרים ומונו, היום מוסיקת הטראנס היא יותר מעודנת, הודות לטכנולוגיה. אי אפשר להתפלא שכל הזמן צצים תתי ז'אנרים חדשים של מוסיקת טראנס כמו חיוכים אחרי אמדי.
מפיקים ידועים מחוברים לסינתיסייזרים ויוצרים מוזיקה דרך מדיום אלקטרוני לגמרי. בעזרת הסינתיסייזרים החדשים והטכנולוגיה, יש הזדמנות לאותה אמן להגיע בדיוק לאותו הצליל שבו חשק וליצור טראק איכותי. וכרגיל מוזיקת הטראנס הולכת ומתפתחת הלאה, מגלה בדרך צלילים חדשים, ומביאה לנו מראות מופלאים.

ושוב אנחנו חוזרים לסינטיסייזר החדש, ההתקדמות הטכנולוגית גם בציוד וגם באפשרויות ההפקה של הטראקים איפשרו לנו לגלות ולהינות מהצלילים המופקים, מהבס שדופק את הלב. למעשה מרוב תתי ז'אנרים לפעמים קשה לדעת את האופי המדוייק של הטראק.

כמו בכל ז'אנר גם הטראנס סובל מריבוי של מוזיקה לא איכותית, שגורעת מהדברים הטובים שקיימים, אבל כמו שאומרים כשהמוזיקה מנגנת האוזניים הן השופטות היחידות, אז אם אתה מעוניין בטראנס אז תאזין לטראנס, עם המוח, הלב, והנפש. בשביל המהפכה המוזיקלית שהטראנס מביא.

דבר אחרון, אם מישהו חושב שמוזיקת הטראנס קשורה לסמים, אז הוא\היא טועה..לפחות חלקית, בעוד שהטראנס הפסיכודלי מושפע רובו מסמים, יש תתי ג'אנרים שמועדדים את המאזינים לצאת למסע בעקבות הצלילים ולא בעקבות הכימיקלים.

[hdvideo id=64]

ראש פתוח

Comments are closed.